Saated | Televeeb.ee

Strandberg tselluloositehasest: kui me peenikese puu ka metsast välja viime, siis meil ei olegi enam metsa!

Televeeb 04.04.2018, 14:33

Täna õhtul on Tallinna televisioonis eetris telemagasin „Skorpion“, mis sel korral keskendub Eesti metsale. Täpsemalt öeldes sellele osale Eestimaa metsadest, mis on meie kõigi ühine vara. „Riigimetsast on haihtunud miljonid, kuid uurida ei kavatse seda mitte keegi,“ on saatejuht Jakko Väli veendunud.

Saates tuleb juttu ka tselluloositehase rajamise plaanist. Jakko Väli sõnul on tselluloositehase projekti tulek täna ainult loogiline, sest metsa ongi jäänud vaid peenike puu, mis sobib tselluloositehase jaoks väga hästi. Marek Strandbergi arvates saaks selle projekti käivitumine metsa jaoks saatuslikuks.

„Kui me selle peenikese puu ka metsast välja viime, siis meil lõpuks ei olegi metsa,“ sõnas Strandberg kurjakuulutavalt.

„See, et mets on muudetud rahamasinaks – seal on niivõrd palju ebaselget. Me saaksime mõõta metsa juurdekasvu, aga me ei tee seda. Sellepärast, et kui me mõõtma hakkaksime, siis võiks välja tulla see, et me raiume ja kasutame majanduslikult neid puid, mida ei kasva juurde nii palju, kui me neid tarbime," lisas Strandberg.

Telemagasin „Skorpion“ on Tallinna televisiooni eetris täna õhtul algusega kell 20.45. Saadet juhib Jakko Väli.

Tasumiseks helistage

Kõne tuleb teha 60 sekundi jooksul.
Hind: 3,00 €, Teenustasu 0,32 €
Kokku: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Tasumiseks kinnita ost

Kinnitan ostu: 3,32 €

Maksumus lisatakse telefoniarvele või arvestatakse maha kõnekaardi ettemaksu jäägist.

Ost ebaõnnestus
Proovi uuesti

Päevapilet ostetud